Koncept

Filozofia

Blízkosť k prírode a prepojenie s ňou sú pre nás kľúčové. Architektúra aj vnútorné vybavenie objektov sú navrhnuté tak, aby na okolitú krajinu čo najviac nadväzovali a boli s ňou v harmónii.

elements
elements
elements

Feng Shui

Základom filozofie celého projektu je teória Feng Shui. Konkrétne princíp piatich prírodných živlov, ktoré sú vzájomne prepojené a fungujú v spoločnej synergii. Jednotlivé elementy Feng Shui – drevo, kov, voda, oheň a zem sú zastúpené naprieč celým rezortom a blízkym okolím.

V harmónii s prírodou

V areáli plánujeme uplatniť mnoho ekologických a udržateľných princípov:

icon

Bioklimatická architektúra, materiály z lokálnych zdrojov, sklenené výplne s UV sieťou na ochranu vtáctva od ArnoldGlas.

icon

Využitie energie z obnoviteľných zdrojov, nízkoenergetických spotrebičov a úsporného LED osvetlenia.

icon

Umiestnenie nabíjacích staníc pre elektromobily v podzemných parkovacích priestoroch.

„Miestna história i okolitá príroda sú pre nás dôležité a chceme na ne nadviazať, nie ich potláčať.“

O developerovi

Ideový tvorca projektu Elements žije v Prahe, kde vybudoval najväčšiu firmu na predaj mobilných telefónov v strednej a východnej Európe. Časť jeho života sa spája s Tatrami.

Kamil Vacek už pred takmer 20-timi rokmi dostal ponuku na kúpu pozemku so schátranou zástavbou v Tatranskej Lomnici menom "Kysuce“ a nakoľko jeho otec je pôvodom z Kysúc, bral to ako znamenie a daný pozemok zakúpil.

Areál leží medzi dvoma potokmi, priamo pod lyžiarskym svahom v Tatranskej Lomnici. Teraz toto miesto znova ožije a na ruinách vyrastú rezidencie s horskou architektúrou s množstvom zelene.

Projekt Elements sa pripravuje citlivo už viac ako 9 rokov v spolupráci s miestnymi obyvateľmi, v súlade s konceptom rozvoja Tatranskej Lomnice. Za projektom stojí tím domácich z Tatier a okolia, ktorí už v Lomnici postavili rezidencie Kukučka známe Humno. O prevádzku hotela sa postará rodinná firma hoteliérov a milovníkov gastronómie.

Kontakt

Neváhajte sa nám ozvať